+420 737 211 101 fara.rakovnik@email.cz

Bezbariérový přístup do kostela snad bude do Velikonoc

převzato z: rakovnicky.denik.cz/ 

Rakovník – Farní zahrada v Rakovníku doznala značných změn k lepšímu. I když nyní je pokryta sněhem, jsou už známy akce, které se zde uskuteční.

P. Vojtěch Novák

Významným krajinným prvkem byla vyhlášena farní zahrada, které je obehnána hradbami, již koncem roku 2008. Od té doby se její podoba změnila, pochopitelně k lepšímu. Vybudoval se přístřešek, ale také altánek v horní části. Pro děti zde byl navíc vybudován umělý svah, aby si mohly v zimě na svahu zařádit. 

„Na vybudování tolik potřebných zídek jsme získali finanční prostředky od Středočeského kraje, Městského úřadu Rakovník a také Rakony. Zídky jsou potřeba především pro děti, které si v horní části hrají,“ informoval P. Vojtěch Novák. Toho také tíží přístřešky v levé části zahrady, které kazí celkový vzhled. „Není to moc estetické, ale vše je otázka peněz,“ povzdechl si Vojtěch Novák. 

Zahrada u fary opět ožije v dubnu, kdy se zde bude konat Den dětí Země. „Pravidelně sem také dochází studenti ze střední zemědělské školy a to nejen v rámci výuky, ale také na výpomoc. Spolupráce je to velice pěkná,“ řekl Vojtěch Novák. 

Farní zahrada je veřejnosti přístupná. „Stačí zazvonit, či pokud se v zahradě pracuje, tak jen vejít,“ doplnil Vojtěch Novák. 

Zcela otevřena farní zahrada ale nebude, a to z toho důvodu, že by sem poté mohl zajít kdekdo a tento krásný kout Rakovníka nenávratně poškodit. Farář Vojtěch Novák také prozradil, a hlavně nám ukázal, místo, odkud je neskutečný pohled na historické budovy Rakovníka. „Právě odsud je možno vidět historickou budovu pošty, také zvonici a kostel.“ 

Jak jsme vás již před Vánoci informovali, u kostela svatého Bartoloměje bude vybudován bezbariérový přístup, a to díky adventnímu koncertu Markéty Mátlové. Právě ta věnovala výtěžek z dobrovolného vstupného. „Bezbariérový přístup vznikne v levé části vstupu do kostela a měl by být vybudován do Velikonoc,“ sdělil Vojtěch Novák.