+420 737 211 101 fara.rakovnik@email.cz

Dominik kardinál Duka v Senomatech

V neděli 5. srpna 2018 zavítal do našeho vikariátu arcibiskup pražský, Mons. Dominik kardinál Duka. Přijel do kostela sv. Vavřince v Senomatech, kde celebroval slavnostní poutní mši svatou. Po mši svaté se pomodlil a požehnal kříži u kostela, novému zvonu a hasičům při příležitosti výročí založení místního hasičského sboru.

Dále přinášíme článek z rakovnického Deníku

Senomaty. Nebývalý ruch i slavnostní očekávání zdobily už od prvního srpnového nedělního rána senomatské náměstí Karla Buriana.

Od deseti hodin začala v kostele sv. Vavřince poutní mše, kterou celebroval kardinál Dominik Duka, jenž ve svých klidných a srozumitelných slovech připomněl sv. Vavřince i letošní osmičkový rok s potlačením sobectví v každém z nás a vyzdvihnutím pomoci druhému.

Poté se za velkého zájmu veřejnosti odebral k požehnání kříže před kostelem a nového zvonu sv. Vavřince, který byl vystaven na nově zrekonstruovaném náměstí. Tady jsme zastihli i starostu Senomat Tomáše Valera: „Pro nás je to velmi slavnostní chvíle, když jsme začali uvažovat o novém zvonu, oslovili jsme k jeho žehnání arcibiskupství, které nám promptně vyšlo vstříc a pan kardinál k nám ochotně přijel.“

více viz https://rakovnicky.denik.cz/zpravy_region/kardinal-duka-pozehnal-zvonu-krizi-i-hasicum-20180805.html

Několik fotografií můžete nalézti na serveru rajce.cz.