+420 737 211 101 fara.rakovnik@email.cz

Pouť do Paříže

V úterý 9. září 2014 večer se vydala po mši svaté a požehnání na cestu 2 dodávková auta s rakovnickými farníky a několika poutnicemi z farnosti Keblov spolu s Otcem Vojtěchem na pouť do Paříže. Strávili jsme zde 4 dny a navštívili známé chrámy, katedrály a kostely. Otec Vojtěch pro nás sloužil mši svatou na nádherných duchovních místech jako např. v kapli Notre Dame de la Medaille Miraculeuse na Rue du Bac a v bazilice Sacre Coeur na Montmartre, kde jsme strávili i chvíle před Nejsvětější Svátosti Oltářní, nepřetržitý výstav zde trvá již více než 100 let.

Navštívili jsme i další kostely a chrámy, v některých z nich jsme měli s Otcem Vojtěchem rozjímání. Nenechali jsme si ujít ani příležitost vidět zblízka Eiffelovu věž.

Pouť do Paříže v nás zanechává mnoho vzpomínek. Poděkování za to patří zejména Radce Matuškové, rakovnické farnici, nyní studentce pařížské Sorbonny, která pro nás pouť připravila a provedla nejkrásnějšími místy, a Otci Vojtěchovi, který nám byl po celou dobu duchovním průvodcem.

Fotografie z pouti jsou zde:

farnostrakovnik.rajce.idnes.cz/Pout_do_Parize

Více zde: https://rkfrakovnik.webnode.cz/news/pout-do-parize/